Užívejte si pohodlí rohové vany

Přemýšlíte o nové koupelně? A už jste se zamýšleli nad tím, jak by měla vypadat vaše nová vana? Možnosti jsou rozmanité. Mezi oblíbená řešení patří i rohové vany.

Rozmanitost van

Budete-li si chtít vybrat vanu, zjistíte, že jejich nabídka je skutečně velká. Dělí se podle různých kritérií. Podle materiálu vany nejčastěji dělíme na akrylové, ocelové, lité atd.

Často se setkáme s dělením podle tvarů. Dříve byla klasikou obdélníková vana. I ty jsou dnes stále rozšířené, ale kromě toho můžete koupelnu vybavit vanami různých tvarů – oválné, šestiúhelníkové, osmiúhelníkové, asymetrické a velké oblibě se těší především rohové vany. Vany je možné dělit i podle dalších kritérií, a to podle rozměrů, funkcí, příslušenství atd.

Rohové vany

Hledáte-li vanu, která bude praktická, dobře vypadat a ještě vám dopřeje kromě hygieny příjemnou relaxaci, volte rohovou vanu.

Rohové vany se prodávají v různých rozměrech, a tak není problém vybavit jí i panelákovou koupelnu, alespoň ve větších bytech. Nejsou určené do malých koupelen. Vyžadují totiž více prostoru. Nároky na prostor jsou však u některých dnešních typů rohových van menší než dříve.

I u rohových van si můžete vybírat z různých druhů, a to nejen podle rozměrů. Dělí se především podle provedení – na pravé či levé. Liší se i sedátkem. Některé mají hluboké sedátko, jiné mělké. Rohové vany se nejčastěji vyrábějí z akrylátu. Rozmyslete si rovněž, jestli se vám bude do koupelny více hodit symetrická či asymetrické rohová vana. Záleží na vašem vkusu, ale i velikosti koupelny. Symetrické rohové vany se hodí spíše do větších koupelen. Některé asymetrické vany mohou být řešením i do menších prostor. Možnost volby máte i z různých designů.

Lidé si u rohových van nejvíce pochvalují pěkný design, který pozvedne celou koupelnu, ale i větší pohodlní, jenž jim umožní ve vaně příjemně relaxovat.

Návrhy a realizace interiérů doporučuje našich zákazníků.