Jak rozdělit pokoj na 3 části?

Rozdělení pokoje na 3 designové části není jednoduchou záležitostí ani pro zkušeného designéra. Náš kolega si však s tímto nelehkým úkolem poradil bravurně.

1.část obývací pokoj

V první časti místnosti naproti dveřím, umístil dizajnér obývací část s rozkládací sedačkou širokou cca 230cm. Nepoužil rohovou sedačku, aby nezablokoval přístup k oknu a ke skříňce (vedle sedačky). Prostor tak nezaplnil a působí relativně vzdušně. V případě potřeby však lze do budoucnosti použít i rohovou sedačku. TV zavěsil na zeď vedle dveří s minimalistickým TV stolkem.

2. část pokoje

Do druhé části místnosti (vedle obývací prostoru) naprojektoval pracovnu s prostorným psacím stolem hlubokým 75cm. Na zadní straně stolu, ze strany sedačky umístil skříňku s posuvnými dvířky. Na straně pracovny navrhl pod stolem šuplíky. Designovou pracovnu pak od obývací části předělil zástěnou z dřevěných latí a policovým dílem. Vedle policového dílu přidal bílou magnetickou popisovatelnou tabuli, která slouží k zapisování, čimž byla druhá část pokoje dotvořena.

3.část místnosti

V třetí a poslední části pokoje vytvořil kolega pódium s matrací, sloužící jako ložnice. Pod částí pódia naprojektoval šuplíky a vyklápěcí dvířka schované pod matrací tak, aby došlo k využití celého prostoru pod pódiem. I vedle pódia myslel na úložný prostor. Ten nabízí vyvýšený soklík s vyklápěcími dvířky, který zároveň nabízí odkládací plochu. Na pódium vedou schůdky, které v sobě schovávají další úložné prostory. U protější stěny nabízí luxusní úložný prostor velká šatní skříň široká 230cm + policový díl na konci sestavy, který slouží i jako designový prvek v interiéru.


V prostoru převažuje dekor přírodního dubu doplněný o světle šedou a antracit. Obývací část je spíše světlejší, aktivnější, ale pracovna a ložnice jsou trochu tmavší ať už kvůli práci na počítači anebo kvůli odpočinku.

Zákazníkovi jsme tak splnili jeho přání a umístily do jednoho pokoje 3 další místnosti. Interiér i přes tyto požadavky působí vzdušně. Díky dostatku úložného prostoru, bude i po praktické části douho sloužit novému majiteli.

Rozdělení pokoje na několik částí - proč od našich designérů?

  • Jsme bytový designéři / architekti s 15ti letou zkušeností v oblasti bytových interiérů. Nabízíme návrhy, poradenství a realizace interiérů. Navrhujeme jak nové interiéry, tak i zajistíme částečné či komplexní rekonstrukce bytu, bytového jádra a domů za rozumnou cenu.
  • Návrh je nejlevnější způsob jak Vás vyvarujeme možných chyb, kterých se můžete při realizaci interiérů dopustit. I levně může znamenat kvalitně. Zároveň Vám zajistíme  nejoptimálnější poměr mezi cenou a kvalitou dodaných služeb i materiálů.
  • Vytvoříme harmonogram prací, nákresů instalací a okótování nábytku komerčních i soukromých interiérů
  • Případné názory zákazníků na naši práci (příp. diskuze) naleznete  v sekci reference / doporučení zákazníků
  • Dále nabízíme návrhy komerčních interiérů a firem. Vyřešíme prostory kadeřnických salónů, sladíme design jednacích místností, kanceláří, obchodů, kaváren, barů, restaurací s firemní identitou