Barvy do dětských pokojíčků

důležitou roli v dětském pokojíčku kromě ergonomie hrají právě barvy. Zaostalé názory a předsudky typu: ,,Červená se hodí pouze pro holky“ nebo: ,,Modrá je jen pro kluky“ jsou již naštěstí ty tam, a tak se nám nabízí široká škála barev, která může zvýraznit či utlumit povahové vlastnosti dětí.

Které barvy zvolit do dětských a studentských pokojů?

Žlutá – Žlutá působí vesele a patří mezi teplé barvy. Odstíny této barvy v dětském pokoji mohou poutat pozornost, zároveň jasné a syté žluté unavují oči, v extrémních případech může dokonce poškodit zrak. Vhodné barvy pro kombinaci jsou zelená, modrá, šedá a bílá.

 

Oranžová – v dětském pokoji vyvolává pocit radosti a energie. Dobře se kombinuje s barvou šedou, bílou, zelenou i žlutou. Pokud však máte doma neposedy, používejte tuto barvu s mírou, neboť může vyvolávat u dětí neklid a nepozornost.

 

Červená – s červenou barvou doporučujeme v dětském pokoji šetřit, neboť je to velice akční až agresivní barva, při které se špatně usíná. Barvu není vhodné používat do velkých ploch, hodí se spíše na doplňy jako jsou židle, polštáře, kapsáře, samolepící tapetky a podobně.

 

Růžová – Často byla přiřazována pouze malým slečnám avšak decentnější odstíny působí uklidňujícím dojmem a jsou dnes často používány ve studentských pokojích dospívajících dívek. Růžová se dobře kombinuje s fialovou, šedou, bílou, ale i zelenou barvou.

 

Fialová – může působit poněkud melancholicky. Jako doplňková barva je však fialová skvělou barvou do dívčích pokojíčků a nechá se snadno kombinovat s odstíny zelené, béžové, žluté, šedé a bílé .

 

Modrá – tato barva patří rovněž se žlutou a oranžovou do barev tzv. neutrálních. Dají se tedy použít v pokojících, které obývají bratr se sestrou. Modrá působí uklidňujícím dojmem a je tedy vhodná pro děti, které mají problémy se soustředěním. Avšak stejně jako s ostatními barvami, příliš modré může škodit, může navodit deprese a sklíčenost. Hodí se k ní zelená, žlutá, šedá a bílá.

 

Zelená –  je stejně jako modrá sklidňující barva, která navozuje pocit bezpečí a klidu. Mezi další její kladné vlasnosti patří i to, že pozitivně působí na zrak.

 

Hnědá – patří spolu s béžovou a cihlovou mezi zemité barvy. Je velice usedlá a patří mezi barvy jistoty a pořádku. Tuto barvu je vhodné použít do děckého pokoje v podobě nábytku s texturou dřeva.

 

Šedá – patří mezi neosobní až formální barvy, neutrální barva, která evokuje pracovitost a preciznost. Dobře se kombinuje s výraznými barevnými prvky je však skvělou volbou do pokojů pro teenagery.

 

Černá – v dětských pokojích se černá volí pouze doplňkově. Černá je barvou vzdoru, a proto ji mají v oblibě teenageři, kteří se snaží najít svou cestu a styl.

Interiér - Proč od nás?

  • Jsme tým designérů s 15ti letou zkušeností v oblasti interiérů. Navrhujeme jak nové interiéry, tak i příp. 
zajistíme částečné či komplexní rekonstrukce bytu 
a pokojů za rozumnou cenu.
  • Vyvarujeme Vás možných chyb, kterých se můžete 
při realizaci interiérů dopustit a zároveň Vám zajistíme 
nejoptimálnější poměr mezi cenou a kvalitou 
dodaných služeb i materiálů.
  • Vytvoříme harmonogram prací, nákresů instalací 
a celou zakázu koordinujeme
  • Případné názory zákazníků na naši práci naleznete 
v sekci reference zákazníků